ILD 11

FAQ

Często zadawane pytania FAQ

Gdzie mogę znaleźć najbliższy sklep?

Kliknij „Znajdź sprzedawcę”. Lista wszystkich naszych dealerów znajduje się tutaj. U sprzedawcy możesz zobaczyć różne modele i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące produktów i cen.

Czy produkty ILD są objęte gwarancją?

ILD udziela 5-letniej gwarancji. Piec na drewno należy zainstalować zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami, a także zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do produktu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Twoim sprzedawcą.

Co oznacza czyste spalanie (Clean Burn)?

Czyste spalanie (Clean Burn) oznacza, że piec opalany drewnem ma podwójny system spalania, który przekształca do 90% gazów i cząstek zawartych w dymie w ciepło. Piec z systemem Clean Burn wytwarza bardzo minimalną emisję, ponieważ wykorzystuje energię do wytworzenia ciepła zamiast dymu. Oznacza to również, że możesz prawie o połowę zmniejszyć zużycie drewna, jeśli zastąpisz stary piec, który nie posiada tego systemu, na piec ILD

Czy mogę wymienić stary piec na drewno przy zakupie nowego?

Skontaktuj się ze sprzedawcą, aby dowiedzieć się, w czym może Ci pomóc, jeśli chodzi o wymianę starych pieców na drewno.

Jaka jest wymagana odległość od materiału palnego?

Podczas testów mierzona jest minimalna odległość od materiału palnego. Wymagania dotyczące odległości od materiałów palnych podano w instrukcji montażu dostępnej na tej stronie.

Jakie są wymagania dotyczące podłogi pod piecem?

Piec na drewno ustawiony na palnej podłodze musi zawsze mieć płytę podłogową ze stali, kamienia, szkła lub podobnego, niepalnego materiału. Ważne jest, aby upewnić się, że podłoże jest zgodne z prawem, zarówno pod względem izolacji, jak i rozmiaru.