Peis

Zanim kupisz piec na drewno

Lista kontrolna przy zakupie kominka

Poniższe punkty pozwolą Ci wybrać piec lub kominek, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Jak dużą moc grzewczą potrzebujesz?

Dobrze ocieplony dom z szybami izolacyjnymi w oknach wymaga mocy grzewczej 60-70 watów na m2. Aby ogrzać powierzchnię 70 m2 należy wyposażyć się w urządzenie o mocy minimum 4,5 kW.

Gdzie powinien stać kominek?

Aby jak najlepiej wykorzystać swój piec lub kominek, ważne jest, aby wybrać właściwy kształt i rozmiar urządzenia. W zależności od Twoich potrzeb, Twój sprzedawca ILD pomoże Ci dokonać właściwego wyboru i doradzi najlepszą lokalizację pieca w Twoim domu.

Czy dopływ powietrza jest ważny?

Kominek potrzebuje dopływu świeżego powietrza z zewnątrz, aby uniknąć zadymienia i zapewnić optymalne spalanie. Świeże powietrze jest dostarczane do pomieszczenia przez naścienne nawietrzaki lub bezpośrednio oddzielnym kanałem z zewnątrz budynku do komory spalania Twojego kominka.

Jaki typ komina posiadasz?

Przed wyborem urządzenia najlepiej poznać średnicę i wysokość kanału dymowego do którego ma być podłączone. Zbyt wąski lub zbyt krótki komin bądź duża liczba podłączonych urządzeń do jednego kanału dymowego może być przyczyną słabego ciągu.

Potrzebujesz pomocy przy montażu?

Sprzedawca ILD może pomóc w kompletnej instalacji i upewnić się, że kominek jest prawidłowo zainstalowany, zgodnie z obowiązującymi przepisami.